הצעת מחיר חייגו:

טקס החינה

תוכן עניינים
צרו איתנו קשר

רציתם מישהו מקצועי לעריכת טקס החינה? מצאתם!
טקס החינה, הרגע החשוב ביותר לפני החתונה. גם לכם מגיע אירוע מיוחד, מברוקה החברה המצליחה עבורכם.  

 

טקס החינה ההשתלשלות.

טקס החינה אשר מקורו החל בעבר הרחוק ויש האומרים שטקס זה כתוב בתורה. פרח החינה נזכר כבר במגילת שיר השירים בשמו הידוע כאשכול הכופר. חומר החינה נוצר מעלי הפרח אשר צבעם ההתחלתי הינו ירוק ולאחר מכן מתייבש והאבקה הנוצרת נהפיכת לצבע חום. טקס החינה אינו הגיע רק מאיזור יהדות המזרח, אלא גם הגיע מאזורי אפריקה, וגם מאזור הודו. טקס החינה מתנהל תחת עמים רבים אשר נושאים במסורת זו, טקס החינה לרוב נהוג לעשותו בערב החתונה וזאת מתוך סיבות שונות, כל סיבה משתייכת לעדה הספציפית אשר מנהלת את טקס החינה.

לרוב בעדות המזרח המנהג למרוח את משחת החינה על כף היד בצורה מעוגלת, המזכיר בצורתו מטבע כסף. סיבה למריחה זו הינה הסגולה לשפע של פרנסה רבה והצלחה בחיים, וכמו כן טקס החינה ההודי מתבלט במנהגיו למרוח את משחת החינה על האצבע המורה, אשר זהו המקום אשר בו תקודש הכלה. לכל עדה כמו מנהגי המריחה אם זה בצורת המריחה או אזורי המריחה, קיים גם את מנהג הלבוש המסורתי. לכל עדה הלבוש שלה, לכל עדה הייחודיות שלה. כפתן מרוקאי לעדות מרוקו, הסארי אשר הגיע אלינו מאיזור הודו, וכמובן הג׳לביה אשר מלווה את עדות תימן למשך שנים רבות.

מסורת טקס החינה הינה דבר מדהים ביופיו, אשר כל עדה ומנהגיה מגיעים לתת את ההצגה שלהם להופעת המסורת שלהם. טקס החינה יכול להיות מלווה גם באביזרים נלווים אשר יהפכו את האירוע שלכם מאירוע מסורתי וישן, לאירוע השומר על המסורת ויחד עם זאת משלב בתוכו יכולת מדהימה של שימוש במודרניזציה. טקס החינה שלכם לא היה כל כך מושקע בעבר, הגיע ההחלטה ליצור את האירוע המושלם אך לא יודעים באיזה מקום לבחור? מברוקה החברה אשר נוטלת את כל האחריות הכרוכה בעריכת טקס החינה הטוב ביותר עבורכם.

מהו מקור טקס חינה.

טקס חינה הינו טקס אשר נהוג בקרב עמים ועדות רבות במזרח התיכון בעיקר, טקס חינה ניתן למצוא גם באזורי אפריקה במדינות מסויימות, וכמו כן בהודו. טקס חינה אומץ גם על ידי יהודי עדות המזרח ומאז ועד היום טקס זה הפך להיות משמעותי ואף מסורת קבועה לפני החתונה. בטקס זה מורחים חומר אשר במרקמו דומה למשחה, אשר צבעו אדום כתום.

חומר זה מופק מעלי צמח החינה אשר בשם המקראי נקרא בשם ״אשכול הכופר״. החינה במקורה מגיעה כאבקה אשר צבעה חום, אבקה זאת מעורבבת עם מים ליצירת משחת החינה המזכירה בוץ, ובזה מתקבל צבעה אשר הינו אדום כתום.

טקס החינה של חברת מברוקה.

כאשר אנו מציעים את השירותים שלנו ללקוחות, זה אומר שאנו יודעים את העבודה בדרך הטובה ביותר. אנחנו העמדנו את השירות שלנו במבחן מול הלקוחות שלנו על מנת להבטיח רמת שירות גבוהה ביותר. שירות החברה מעניק עבורכם את היכולת ליצור ערב מדהים, וכמובן תוך שמירה על שאר האלמנטים החשובים עבורכם כמו איכות מחיר וכמובן זמינות.

חברת מברוקה מציעה עבורכם את היכולת ליצירת טקס החינה תוך שימוש בחומרים האיכותיים ביותר, שימוש בחומרים אלו יכול להיות בין אם זה במוצרים הנדרשים לאירוע אם זה במשחת החינה ועד לחומרים הטובים ביותר לייצור עוגיות חינה, מכל הצורות ומכל המינים. ויתרה מזאת החומרים האיכותיים ביותר ליצירת הבגדים אשר אנו מספקים עבורכם להשכרה בערב החינה או למכירה, לחתן ולכלה או גם לאורחים אשר יפקדו את האירוע. התלבושות אשר חברת מברוקה מציעה לכם לכבוד טקס החינה שלכם יבטיחו בראש ובראשונה את הבטיחות שלכם, ויעשו שימוש בבדים האיכותיים והטובים ביותר ללא כל סכנה הנשקפת לכם.

אנו מאמינים ששירות טוב ומתקדם אשר הולך ביחד עם איכות שופעת בחומרים או באיכות ההזמנה, חייב להגיע גם הוא עם מחירים טובים ואפקטיביים ביותר. המחיר הנמוך לא תמיד מעיד את יכולת רעועה של החברה לספק את השירות הטוב ביותר. אלא להפך, יכול להעיד שהחברה מציעה ללקוחות שלה את האיכות הגבוהה ביותר, במחיר הנמוך ביותר אשר ניתן לעשות, על מנת להראות שאחוזי הרווח אינם חשובים כמו בחשיבות האיכות. כאשר קיים מחיר נמוך, ושירות מעולה. החברה תוכל להבטיח לעצמה את עתידה עם לקוחות מרוצים לאורך זמן.

טקס חינה ביהדות.

לאחר טקסי הטבילה במקווה, ניתן לעבור לטקס אחר, טקס חינה. טקס חינה ביהדות לרוב הינו מתקיים דווקא ביום שלפני החופה. מטרתו לציין את המעבר מחיי הרווקות לחיי הזוגיות. טקס זה נעשה על ידי חומר החינה אשר ציינו ופירטנו לגביו. חומר זה נמרח על ידיהם של החתן והכלה, ודווקא בכפות הידיים. מריחת החינה נעשית בצורה עגולה הדומה למטבע על מנת לסמן ולברך את החתן והכלה בברכת שפע של פרנסה והצלחה.

ישנם משפחות אשר נהגו לערוך לנשים בלבד, שטקס זה אמור לגרום לכלה למצוא חן בעיני בעלה, ומכאן מרומז השם חינה, מלשון מציאת חן. בנוסף לכך הכלה לובשת בגדים מפוארים, והכל תלוי בהתאם לעדה ולמסורת איתו היא מגיעה, ישנם לבושים שמלאים בזהב, ישנם תלבושות של סארי הגלימה ההודית או ג׳לביה הנהוגה בקרב העדה התימנית.

במסורת היהודית ניתן למצוא פירוש נוסף לשם חינה, הנכתב חנה בכתיב חסר. פירוש זה הינם שלוש המצוות אשר הכלה מצווה בהן על מנת ליצור שלום בית וטהרת המשפחה. מצוות אלה הינם חלה, נידה, הדלקת הנר. מצוות חלה הינה הפרשת חלה אשר מסמלת על שלום בית, מצוות נידה אשר קשורה בטהרה במשפחה, ובכך גם מעניקה שלום בית, והאחרונה ברשימה הינה הדלקת הנר, נר של שבת אשר מעיד גם הוא על שלום בית. ובכך בעצם מובנת מטרתה של החינה לפי היהדות, לסמן לכלה את המעבר בין חיי הרווקות לחיי הנישואים במצוות החשובות להקמת בית נאמן, ושהשלום ישרור בתוכו.

טקס החינה הבא שלכם, מזמינים רק אצלנו במברוקה. התקשרו אלינו והנציגים שלנו ישמחו לתת לכם שירות 072-3290-655

תפריט נגישות

Call Now Button